Skarbowo.pl

Pytania i odpowiedzi użytkowników na tematy podatkowe

Pytanie

Ilość pytań: 4327

Ilość odpowiedzi: 3173

Czy należy się ulga prorodzinna

1 odpowiedzi

Samotnie wychowuję 21 letniego studenta. Do 15 kwietnia 2010 byłam na zasiłku dla bezrobotnych a później do końca roku nie pracowałam. Czy przysługuje mi ulga prorodzinna na syna?

Autor: wanda w Zwrot podatku (16-04-2012 godz.22:39 )

Najlepsza odpowiedź

Ulga parorodzinna przysługuje rodzicom - wychowującym dzieci małoletnie, czyli takie, które nie ukończyły 18 lat. - bez względu na wiek dziecka, jeśli otrzymywało ono zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną, - dzieci do ukończenia 25 roku życia uczących się w szkołach, studiujących, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały dochodów nie przekraczających kwoty 3 091 złotych brutto podlegających opodatkowaniu. Z opisanej przez Panią sytuacji wynika, ze taka ulga Pani przysługuje. Ulgę tą odejmuje się od podatku a skoro nie osiągała Pani dużych dochodów może się zdarzyć tak, że de facto Pani z niej nie skorzysta (nie będzie Pani miała podatku, od którego można odjąć ulgę).

Odpowiedział: m.ziob (18-05-2012 godz.10:14 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +19 -20

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

ulga podatek syn

Inni internauci szukali:

W serwisie Skarbowo.pl często szukano wyrażenia: adres zamieszkania i zamieszkania . Sprawy podatkowe oraz skarbowe poruszano często w kategorii: Transakcje internetowe oraz wśród słów kluczowych takich jak: rachunek bankowy, przemeldowanie, mój us.