Skarbowo.pl

Pytania i odpowiedzi użytkowników na tematy podatkowe

Pytanie

Ilość pytań: 4315

Ilość odpowiedzi: 3173

ulga za rehabilitację i paliwo

2 odpowiedzi

Czy osoba z I-szą grupą inwalidzką i orzeczeniem niepełnosprawności (jest również ubezwłasnowolniona) musi dokumentować wydatki na rehabilitację przy odliczeniach? (Jeśli tak, to w jaki sposób - tylko za pomocą faktur?) Czy może odliczyć limit na paliwo za dowozy na rehabilitację, do lekarzy i szpitali, jeśli nie jest właścicielem samochodu? (Wozi go syn swoim samochodem, ale pieniądze na paliwo idą z renty chorego. Czy musi go zrobić najpierw współwłaścicielem?)

Autor: Dagi w Ulgi podatkowe (13-10-2009 godz.12:04 )

Najlepsza odpowiedź

Jeśli chodzi o limit na używanie samochodu, to w takim przypadku może go odliczyć syn, pod warunkiem, że dochody osoby nie pełnosprawnej nie przekroczyły 9120,00 zł Aby mogła to rozliczać ta osoba niepełnosprawna musi być właścicielem pojazdu. Pozostałe wydatki należy dokumentować fakturami VAT.

Odpowiedział: Iza_ (13-10-2009 godz.17:11 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +261 -286

Odpowiedzi

Tak wyglądała sytuacja prawna na koniec poprzedniego roku. Teraz mogło się coś zmienić. Ale na pewno będzie można dokonywać odliczeń. Najlepiej poradzić się w US, a tam na pewno powiedzą, jakie są możliwości.

Odpowiedział: UlaD (24-01-2010 godz.11:55 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +103 -283

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

zabiegi paliwo

Inni internauci szukali:

W serwisie Skarbowo.pl często szukano wyrażenia: Jaki podatek na materiał budowlany??. Sprawy podatkowe oraz skarbowe poruszano często w kategorii: NIP oraz wśród słów kluczowych takich jak: sprzedaż, mieszkania, korepetycje legalne.