Skarbowo.pl

Pytania i odpowiedzi użytkowników na tematy podatkowe

Pytanie

Ilość pytań: 4330

Ilość odpowiedzi: 3173

we włoszech od 1988

2 odpowiedzi

W ubiegłym roku otrzymałam obywatelstwo Włoskie, tak wiec mam jednoczesnie obywatelstwo Polskie i Włoskie. Mieszkam i pracuję we Włoszech od 1988 roku. Oznacza to, że w momencie wyjazdu utraciłam polską rezydencję podatkową? Czy mam obowiazek przesyłać do urzędu certyfikat rezydencji we Włoszech dla celów podatkowych? Czy mam poinformowac wlasny urzad skarbowy w Polsce o "tymczasowym przeniesieniu" z punktu dochodow? Chciałabym w przyszłości uniknąć sporów z fiskusem. Od 1988 roku nie przebywłam na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni i nie posiadam na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych. Czy muszę w jakiś sposób udokumentować że od 1988 mieszkam za granicą, i komu ( jakiej instytucji) mam doreczyc ewentualne ( jakie) dokumenti ? W tym roku byłam w kraju i złożyłam wniosek o wymianę dowodu osobistego. We wniosku aderes i miejsce zamieszkania na pobyt staly podałam adres meldunku w Warszawie ( ten co byl w starym dowodzie) – chyba popełnilam błąd? Dziękuje.Ela.

Autor: Gość w Praca za granicą a US (20-08-2009 godz.19:40 )

Najlepsza odpowiedź

Od strony US skarbowego sprawa wygląda plus_rates: Jeśli nie masz dochodów uzyskanych na terytorium kraju nie musisz się rozliczać z polskim US.

Odpowiedział: Ula_ (24-08-2009 godz.10:41 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +97 -93

Odpowiedzi

Zasadniczo sprawa jest bardzo prosta. Skoro w danym okresie nie były żadne dochody uzyskiwane na terenie naszego kraju- nie ma obowiązku na rozliczanie się.

Odpowiedział: AniaG (24-01-2010 godz.15:16 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +84 -83

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

Inni internauci szukali:

W serwisie Skarbowo.pl często szukano wyrażenia: Koszty pracy. Sprawy podatkowe oraz skarbowe poruszano często w kategorii: Zwrot podatku oraz wśród słów kluczowych takich jak: dług, zwiazek, podatek od sprzedaży.