Skarbowo.pl

Pytania i odpowiedzi użytkowników na tematy podatkowe

Pytanie

Ilość pytań: 4326

Ilość odpowiedzi: 3173

opdatkowanie szkoleń

1 odpowiedzi

Witam, Pracodawca skierowal mnie na szkoleniez zakresu wykonywanych obowiązków. Czy w związku z tym koszt szkolenia stanowi mój dodatkowy dochód i podlega opodatkowaniu?

Autor: Gość w Podatek dochodowy (18-05-2010 godz.08:28 )

Najlepsza odpowiedź

Wolne od PIT jest dofinansowanie przyznane przez pracodawcę pracownikowi na dokształcanie Zdaniem fiskusa, aby zwolnienie obowiązywało, szkolący musi posiadać akredytację ministra edukacji Gdy szef opłaci szkolenie w placówce bez akredytacji, wartość kursu będzie przychodem pracownika Doskonalenie kwalifikacji przez pracowników Pracownik, który skorzystał ze szkolenia opłaconego przez pracodawcę, powinien sprawdzić, kto kurs prowadził. Jeśli organizator nie posiadał akredytacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, opłata za szkolenie jest przychodem pracownika, który trzeba wykazać w rocznym PIT i zapłacić od niego podatek. Takiego zdania są organy podatkowe, choć i one nie są konsekwentne w swoich interpretacjach.

Odpowiedział: Gość (19-08-2010 godz.14:16 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +61 -71

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

Inni internauci szukali:

W serwisie Skarbowo.pl często szukano wyrażenia: Zwrot podatku od zerwanej lokaty bankowej. Sprawy podatkowe oraz skarbowe poruszano często w kategorii: Pozostałe dokumenty i deklaracje oraz wśród słów kluczowych takich jak: podatek Vat, brak Vat, e-deklaracja.