Skarbowo.pl

Pytania i odpowiedzi użytkowników na tematy podatkowe

Pytanie

Ilość pytań: 4330

Ilość odpowiedzi: 3173

podatki w Polsce po powrocie z Kanady na stale do Polski

1 odpowiedzi

Witam, Uprzejmie prosze o odpowiedz na nastepujace pytanie: Czy musze sie rejestrowac w urzedzie skarbowym w nastepujacej sytuacji: Przyjechalam z mezem po 30 latach do Polski. Nie pracuje tutaj i nie bede pracowac. Zyjemy z emerytury meza ( Szkota) z paszportem kanadyjskim i brytyjskim ( posiada on rowniez karte stalego pobytu w Polsce). Pieniadze porzychodza z Kanady i jest to emerytura pracownicza a nie panstwowa jeszcze narazie bo oboje mamy tylko 53 lata a panstwowa emeryture zaczniemy dopiero dostawac majac 65 lat. Czy moj maz tez nie jest zobowiazany zarejestrowac sie u urzedzie skarbowym skoro jest umowa miedzy Kanada i Polska o unikaniu podwojnego opodatkowania i jezeli rozlicza sie on z podatku w Kanadzie. Dziekuje z gory za rychla odpowiedz

Autor: Gość w NIP (10-06-2010 godz.09:58 )

Najlepsza odpowiedź

Witam, Jeżeli Państwo nie pracujecie w Polsce i nie zamierzacie to nie trzeba się rejestrować w urzędzie skarbowym. Numer Nip jest potrzebny przy rozliczeniach skarbowych.

Odpowiedział: Gość (20-08-2010 godz.09:39 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +296 -299

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

podatek

Inni internauci szukali:

W serwisie Skarbowo.pl często szukano wyrażenia: Jak odliczyć ulgę prorodzinną?. Sprawy podatkowe oraz skarbowe poruszano często w kategorii: US a informatyzacja oraz wśród słów kluczowych takich jak: tytuł przelwy, soczewki, podatek zryczałtowany.