Skarbowo.pl

Pytania i odpowiedzi użytkowników na tematy podatkowe

Pytanie

Ilość pytań: 3649

Ilość odpowiedzi: 2924

Narzędzia do naprawy samochodu firmowego.

1 odpowiedzi

Czy narzędzia takie jak klucze, które użyłem do naprawy samochodu firmowego mogę zaliczyć jako koszt? Naprawę wykonałem sam.

Autor: szusty w Koszty Uzyskania Przychodu (20-06-2011 godz.12:33 )

Najlepsza odpowiedź

Zgodnie z art.22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodu są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodu, za wyjątkiem tych, które ustawodawca wymienił w art.23 ustawy. Narzędzia nie zostały wymienione w katalogu kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów, zatem należy przyjąć, że jeżeli samochód stanowi .środek trwały w działalności, zakup narzędzi służących do jego naprawy będzie stanowił koszt uzyskania przychodów.

Odpowiedział: mch (13-02-2012 godz.14:41 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +31 -28

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

samochód narzędzia

Inni internauci szukali:

W serwisie Skarbowo.pl często szukano wyrażenia: przychody z zagranicy. Sprawy podatkowe oraz skarbowe poruszano często w kategorii: Pozostałe zagadnienia oraz wśród słów kluczowych takich jak: działalność, podatki za granicą, upowaznienie stałe.